Stawianie ogrodzenie plastikowe na plot i furtę sztachetowa nie zada zezwolenia na budowę oraz sygnalizowania tego faktu do urzędu z wyjątkiem wyjątkowych przypadków.

Konstrukcja balaski PCV na plot i furtę ze sztachet nie zada zezwolenia na to oraz raportowania tego faktu gminie oprócz kilku przypadków.

Ogrodzenie Winylowe na plot i bramkę ogrodzeniowa nie przewyższające wielkości 2,2 m stawiane pośrodku dwoma graniczącymi działkami nie potrzebują żadnych formalności oficjalnych. Dotyczy to także ogrodzeń tymczasowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia potrzebuje:

  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych oraz innych miejsc publicznych (nie tyczy się to płotów obok prywatnych a także wewnętrznych nie będących drogami generalnymi)
  2. budowa płotu przekraczającego 2,2 m wysokości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy balustrady z Winylu na ogrodzenie i bramkę sztachetowa dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym względnie urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru stawiania ogrodzenia powinno zawierać formę ogrodzenia, metodę przeprowadzenia jego instalacji i zaplanowany termin zapoczątkowania budowy.
  5. Niezależnie od zgłoszenia powinno się dodać deklaracje o upoważnieniu do zarządzania nieruchomością w celach budowlanych oraz o ile jest to zadane przez starostwo rysunek ogrodzenia.

Nieraz do stawiania plotki z Winylu na ogrodzenie i bramę ze sztachet zadane są specjalne uzgodnienia tj. np. aprobata administratora drogi na lokalizacje zjazdu.

Konstrukcje płotu można rozpocząć po 30 dobach od zgłoszenia planowania jego budowy, o ile starostwo nie wniesie uprzednio sprzeciwu. Sprzeciw może być w sytuacji, jak planowane balustrady z plastiku na ogrodzenie i furtę ogrodzeniowa jest niekompatybilne z uzgodnieniami lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym projektowanej ulicy. W przypadku jak planowane balaski z PCV na plot i bramę ogrodzeniowamoże zagrażać bezpieczeństwu ludzi bądź mienia, np. poprzez redukowanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może potrzebować otrzymania pozwolenia na jego budowę.
Zgłoszenie zamysłu konstrukcji ogrodzenia jest ważne przez okres dwóch lat. Brak zapoczątkowania robót przez ten czas skutkuje odwołaniem zgłoszenia oraz w wypadku chęci wybudowania ogrodzenia nieodzowne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s