Trwałe płoty drewniane

Długowieczne płoty z drewna

Niewłaściwie konserwowane płoty drewniane prędko się destruują i mogą bezpowrotnie stracić swój dotychczasowy wdzięk oraz własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot warto poznać typy konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa należy zacząć od poprawnego oraz sumiennego przygotowania materiału na ogrodzenie, bo od tego uzależniony jest efekt końcowy własnych robót. Przed użyciem artykułów do ochrony oraz ozdoby płotów z drewna istotne jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Podczas gdy ochronimy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, trzeba nanieść kolejne amalgamaty, jakie ochronią je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego płotu, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni płot od wewnątrz, ale nie stworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Zabezpieczone w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu zabezpieczy ogrodzenie przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drewna były trwałe należy przeznaczyć im dużo uwagi oraz opieki.

Totalnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z pcv. Ten wariant ogrodzeń jest w całości odporny na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają również biokorozji zatem dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s